U Vojvodini je počela isporuka građevinskog materijala za 47 porodica koje su dobile sredstva iz Fonda za izbegla, prognana i raseljena lica, a tim povodom predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović posetio je porodicu Reljić, izbeglu iz Siska, koja gradi kuću u Ledincima.
“Pokrajinska vlada je preko Fonda u protekle četiri godine uspela znatno da uveća sredstva za pomoć izbeglim i raseljenim licima. Sva sredstva za sve programe su bespovratna. Veliko je zadovoljstvo videti novi početak za ovu i sve druge porodice koje smo pomogli”, rekao je Mirović.
On je podsetio na to da Pokrajinska vlada realizuje i brojne druge konkurse za pomoć izbeglim i raseljenim licima, poput programa za kupovinu seoskih kuća.
Mirović je podsetio da je Pokrajinska vlada više od milijardu dinara izdvojila godišnje za oblast socijalne politike.
“Imamo kontinuitet ulaganja i iz godine u godinu povećavamo sredstva za ove namene”, izjavio je Mirović, ističući da je mandat ove vlade obeležila i dobra saradnja sa Komesarijatom za izbeglice i migracije.
Direktor Fonda za izbegla, prognana i raseljena lica Duško Ćutilo rekao je da je za programe stambenog zbrinjavanja Pokrajinska vlada od 2016. godine izdvojila 120 miliona dinara.
Predrag Reljić zahvalio je Pokrajinskoj vladi i Fondu što će, kako je naveo, nakon 25 godina podstanarskog života njegova četvoročlana porodica dobiti krov nad glavom.
Izvor: RTV, Tanjug