Svetsko prvenstvo u firnesu za pionire i kadete

0

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin prisustvovao je ceremoniji svečanog otvaranja Svetskog prvenstva u fitnesu za pionire i kadete koje se tokom tri dana održava u Novom Sadu.

– Naš grad je još jednom centar sportskog sveta u ova tri dana. Ovaj sport je jedinstven u porodici svih sportova i važan, jer utiče na pravilan i simetričan razvoj fizičkih sposobnosti, kroz negovanje razvoja koordinacije, gipkosti, snage i izdržljivosti kao osnovnih motoričkih sposobnosti svakog deteta. Veliko mi je zadovoljstvo što su u našem gradu prisutni mladi takmičari iz čak 11 zemalja sveta i pored sportske sreće želim im i ugodan boravak u Novom Sadu. Ovo je sedmo svetsko prvenstvo koje se ovde održava, tako da pored još dva evropska i jednog svetskog za seniore i seniorke koji su održani prethodnih godina u ovoj oblasti, naš Novi Sad po fitnesu postaje još prepoznatljiviji na svetskoj mapi gradova – rekao je Ognjen Cvjetićanin.

Na sceni Srpskog narodnog pozorišta upriličen je defile učesnika iz Meksika, Češke, Estonije, Mađarske, Poljske, Rumunije, Rusije, Srbije, Slovačke, Turske i Ukrajine, kao i svečana ceremonija otvaranja svetskog prvenstva. Nakon toga usledila je popodnevna sesija takmičenja, a za nastup se prijavilo 156 takmičara, svrstanih po uzrasnim kategorijama, u osam ženskih i pet muških grupa.

Organizatori iz Bodi bilding, fitnes i aerobik saveza Novog Sada su naveli da fitnes doprinosi razvoju svih psiholoških aspekata ličnosti deteta, a u šta su se mnogo puta uverili, posmatrajući dečju sigurnost na sceni, samouverenost u koreografijama i temperament pri izvođenju.

– Vrlo je važno da napomenemo, da na osnovu kontakata koje ostvarujemo putem poslovno-prijateljskih veza, saznajemo da se naš grad danas zahvaljujući ovom sportu, veoma visoko kotira u svetu. Takva sportska popularnost, izrečene pohvale i primljene nagrade su dokaz da je Novi Sad ostavio dubok trag u svetskoj Federaciji kao grad-domaćin. U ovome što radimo, smo, zaista, među najboljima u svetu i to ima nemerljiv značaj za ugled i popularnost naše zemlje i grada – rekla je Biserka Šipka u ime organizacionog komiteta Svetskog prvenstva i zahvalila se Ministarstvu omladine i sporta, Pokrajinskom sekretarijatu za sport i omladinu, kao i Gradu Novom Sadu koji su pokrovitelji tog takmičenja.

Izvor. Brif.rs

Pravila komentarisanja:

Portal Brif.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Komentari koji sadrže psovke, vređanje, pretnje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo koje vrste neće biti objavljeni.

Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove portala Brif.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.