Od početka epidemije u Srbiji je borbu sa kovidom izgubilo 4.139 ljudi, a koronavirus je potvrđen kod 409.841 osobe. U bolnicama je više od 3.800 pacijenata, a na respiratorima 128. Zasedao je Krizni štab, koji je doneo odluku da postojeće mere ostaju na snazi.
Tiodorović za kontrolisano popuštanje sa strožim nadzorom
Jedan deo Kriznog štaba će podržati izvesno popuštanje mera, a da li će oni biti u većini – nisam siguran, rekao je epidemiolog i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović.
Tiodorović je gostujući na TV Prva, pred sednicu Kriznog štaba kazao da će lično biti za kontrolisano popuštanje mera sa izuzetno strogim nadzorom.
Tiodorović je pred fudbalsku utakmicu Crvena Zvezda – Milan ocenio da su mere po protokolima UEFA što obuhvata merenja temperature, prisustvo 30 posto publike, i nošenje maski izvanredne – kada bi mogle da se u potpunosti sprovedu.
U Vojvodini 336 novozaraženih koronavirusom
U Vojvodini je tokom prethodnog dana registrovano 336 novih slučajeva koronavirusa, a najveći broj nvoozaraženih je u Novom Sadu – 91.
U ovom trenutku broj registrovanih aktivnih slučajeva u AP Vojvodini je 5.653, objavio je Institut za javno zdravlje Vojvodine.
Najveći broj registrovanih aktivnih slučajeva je u Novom Sadu – 1.442.
U ostalim opštinama trenutno je manje od 1.000 registrovanih aktivnih slučajeva i brojevi su sve manji.
Izvor: rts