KRAJ: Đoković – Puj 2:0 (6:1, 6:2)

0

Novak Đoković je u polufinalu turnira u Tokiju. Najbolji teniser sveta u četvrtfinalu, takmičenja iz serije 500, savladao je Francuza Luku Puja sa 2:0 (6:1, 6:2). Prvi set je završen za svega 20 minuta, dok je Puj svoju šansu za preokretom pokušao da iskoristi u drugom setu. Međutim, Novak ovakve svoje prilike ne predaje protivniku lako.

PRVI SET 6:1
Lako je Novak Đoković stigao do osvajanja prvog seta. Za svega 20 minuta najbolji teniser sveta dobio je svog protivnika iz Francuske sa 6:1 i to tako što ga je u poslednjem gemu “overio” asovima. U prvom setu srpski teniser je bio toliko dominantan da je napravio samo dve greške iz bekhenda.
DRUGI SET 6:2
Đoković je i drugi set počeo jako. Već na početku je osvojio brejk , a poslednji poen je dobio posle Pujove duple servis greške – 1:0. Potom je Novak odbranio, lako, i svoj servis gem za 2:0.
Neverovatan je srpski teniser bio i u nastavku – novi brejk je dobio sa nulom – 3:0. Novak je do ovog dela igre i dalje sa dve neiznuđene greške, dok je protivnik osvojio samo 10 poena u 10 gemova.

I četvrti gem, u drugom setu, pripao je srpskom teniseru. Baš sada je Novak napravio prvu grešku iz forhenda i izgubio jedan poen (40:15). Puj je potom vezao još dva osvojena poena i stigao do izjednačenja – na Đokovićev servis 40:40. Međutim, Novak je osvojio gem – 4:0.
Luka Puj je potom krenuo u ofanzivu i isplatilo mu se – osvojio je svoj servis gem, a u njemu imao i prednost od tri gem lopte – 4:1. Francuz se odlično branio i u narednom gemu i tako došao do dve brejk lopte – 15;40, prve na meču. Prvu nije iskoristio – izbacio je loptu u aut – 30:40. Ali drugu zato jeste – 4:2.
Vratio se Đoković u siguran smer ka trijumfu. Uzeo je Puju servis gem – 5:2 i servirao za pobedu. I odbranio svoj servis brzo i lako – bez izgubljenog poena. Za kraj posle 50 minuta – 6:2
Izvor: novosti