Srbija “potopila“ Crnu Goru, za polufinale sa Italijom

0

Vaterpolisti Srbije odigrali su najbolji meč na Olimpijskim igrama i savladali Crnu Goru sa 13:6 meču poslednjeg kola Grupe B. U borbi za polufinale Srbija će igrati protiv Italije, a Crna Gora protiv prvolasirane ekipe iz Grupe A, a to je Grčka. Četvrtfinale je na programu u sredu.

Sjajna igra, odlična koncentracija pre svega u odbrani. Startnih 5:0 naši nisu ispustili, samo su povećavali prednost i već na poluvremenu imali šest golova prednosti. Tad je već bilo jasno da su pobedili. Drugo poluvreme rutinski odrađeno i “delfini” stižu do trijumfa.

Srbija odlično ušla u meč. Granitna odbrana nije dozvolila Crnogorcima da se razmašu. S druge strane naši su bili siloviti. Realizovana je kontra potom i peterac, jednostavno naši sa svih pozicija pogađaju i ekspresno stižu do 5:0.

Potom su Crnogorci uspeli da sa linije pet metara postignu gol, da bi do kraja četvrtine “delfini” vratili pet golova prednosti.

Odbrana i dalje odlično funkcioniše. Nešto lošije u napadu. Obe ekipe su realizovale po jedan peterac, da bi potom naši postigi još jedan gol iz igri. Svi prilazi našem golu su odlično zatvoreni protivnik u prvom poluvremenu nije postigao gol iz igre.

Nastavili su naši sa odličnom igrom i u nastavku. Odbrana je i dalje sjajno funkcionisala. Crna Gora nije imala rešenja za ovakvu igru naše selekcije, prednost je rasla, a treći period naša selekcija je dobila sa 3:2.

“Delfini” rutinski odrađuju poslednji period (3:2) i tako zaokružuju ovu ubeljivu pobedu. Na kraju – 13:6. Sava Ranđelović postigao je pogodak u poslednjim momentima susreta, ali je on poništen nakon pregledanja snimka.

Tri gola postigao je Filipović, po dva Dedović i Pjetlović. U poraženoj ekipi Ivović tri gola, MAtković dva i ukropina jedan.