Remi u Milanu, hrabra Zvezda eliminisana iz Evrope

0

Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su iz Lige Evrope, nakon što su u revanš meču šesnaestine finala remizirali na San Siru protiv Milana 1:1 (1:1).

Italijanski klub ide dalje zahvaljujući golovima u gostima, jer je u Beogradu bilo 2:2.

Milan je poveo golom Franka Kesija u devetom minutu iz penala, a izjednačio je El Fardu Ben u 25. minutu.

U nastavku Zvezda je hrabro pokušala da dođe do trijumfa, čak i kad je u 70. minutu ostala s igračem manje nakon neopreznog isključenja Marka Gobeljića.

Upravo je Gobeljić samo minut ranije imao sjajnu priliku za gol, a kasnije je odličnu šansu imao i povratnik Aleksandar Katai.

Zvezda se vraća kući uzdignute glave, Milan se u finišu branio sa igračem više, a Silvio Pioli je u nastavku morao na teren da pošalje i prvu zvezdu tima Zlatana Ibrahimovića.

Milan – Crvena zvezda 1:1 (1:1)

Stadion: “San Siro”, Milano.

Sudija: Hesus Manzano (Španija).

Strelci: Kesi u 9. minutu (iz jedanaesterca) za Milan, a Ben u 24. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Ibrahimović (Milan), Gobeljić, Srnić (Crvena zvezda).

Crveni karton: Gobeljić (Crvena zvezda).

Milan: Đ. Donaruma, Kalabrija (od 65. Ernandez), Romanjoli, Tomori, Dalo, Meite, Kesi, Krunić (od 46. Rebić), Čalhanoglu, Kastiljeho (od 65. Salemakers), Leao (od 46. Ibrahimović).

Rezerve: Tatarušanu, A. Donaruma, Tonali, Ibrahimović, Rebić, Ernandez, Kalulu, Diaz, Kjer, Salemakers, Gabia.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Sanogo, Degenek, Gobeljić, Srnić (od 46. Petrović), Kanga (od 69. Katai), Ivanić (od 84. Nikolić), Ben (od 69. Falko), Falćineli (od 72. Pavkov).

Rezerve: Popović, Ćopić, Petrović, Nikolić, Katai, Falko, Gavrić, Vukanović, Pavkov, Krstović.

Izvor: dnevnik