Pobeda Srbije protiv Azerbejdžana

0
Fudbaleri Srbije sinoć na prvom treningu sa novim selektorom (Foto Beta/FSS)

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Azerbejdžan sa 3:1 (1:1) u Beogradu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Srbija mora da pobedi Portugaliju u gostima kako bi otišla direktno na Svetsko prvenstvo.

Do 14. minuta smo videli dve stative – jednu Vlahovića, a drugu štopera Azera koji je umalo postigao autogol, posle upućene lopte od Kostića sa leve strane.

Nakon pola sata igre Vlahović je izbegao ofsajd, krenuo u prodor, a Hagverdi ga je počupao za dres i oborio. Sudija je pokazao na belu tačku odakle je upravo Vlahović bio siguran.

Golman ekipe Srbije Rajković glupo je reagovao u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, bespotrebno je počeo da se igra sa loptom koja je izašla iz kaznenog prostora, dodao je u noge Mahmudovu koji je u praznu mrežu prosledio.

U 52. minutu Lazović je šutirao sa ruba šesnaesterca, čuvar mreže je jedva uspeo da odbrani, ali je napadač Fiorentine Vlahović natrčao na odbitak i prikucao ga u mrežu.

Nastavile su prilike da se ređaju, prečka Sergeja Milinkovića-Savića, pa “makazice” Vlahovića pored desne stative, a onda je stigao još jedan gol. Još jedan sa bele tačke.

Medvedev, kapiten Azera, je igrao rukom u kaznenom prostoru, te je sudija pokazao na belu tačku.

Dušan Tadić, koji je ušao u drugom poluvremenu, preuzeo je odgovornost i postavio konačnih 3:1.

Istovremeno, Portugal je savladao Luksemburg 5:0.

Srbija vodi na tabeli sa 17 bodova, Portugal uz meč manje ima 16, Luksemburg šest, Irska pet, a Azerbejdžan bod.

Srbija u poslednjem meču kvalifikacija gostuje Portugalu 14. novembra i tada će izvesno pasti odluka ko će direktno u Katar.

Prethodno, Portugal će tri dana ranije gostovati u Irskoj, a Srbija odigrati prijateljski meč sa Katarom.

Srbija-Azerbejdžan 3:1 (1:1)

SRBIJA: Rajković – Nastastić, S. Mitrović, Veljković – Lukić, Grujić, Kostić, Lazović, Milinković-Savić – Vlahović, Jović.

AZERBEJDŽAN: Magomedalijev – Krivocjuk, Hagverdi, Medvedev – Salahli, Mahmudov, Garajev, Huseinov – Ozobić, Dadašov, Abdulaev.

Izvor: dnevnik