PREOKRETOM DO PRVENCA: Odbojkaši Srbije od 0:2 do pobede protiv Australije

0

Preokretom do prvenca u Ligi nacija. Tek kada je selektor Nikola Grbić na teren izveo najjaču postavu odbojkaši su protiv Australije 0:2 pretvorili u 3:2 (22:25, 14:25, 25:21, 25:21, 15:9). Srbi se u nedelju (22.10) u trećem kolu grupe 8 u Otavi sastaju sa domaćinom, Kanadom.

Kao i što je obećao Grbić je na startu utakmice pružio šansu igračima iz drugog plana. Počeli su dobro, poveli sa 9:6, a onda su usledili problemi na prijemu i „kenguri“ su preokrenuli na 19:14, Australijanci su još lakše dobili drugi set, što je bio znak Grbiću da izvede postavu koja je bila nadomak pobeda protiv Rusije u Novom Sadu i sinoć protiv Nemačke.

Petković i drugovi su u trećem setu uspeli da dođu do svoje igre i najave preokret. Zaigrali su naši čvršće na bloku, agresivnije na servisu i napadu, sigurnije na prijemu i iz seta u set gasili su nadu „kengurima“ u podvig. U taj-brejku naši su prelomili meč već na početku kada su poveli sa 7:1.

DVORANA u Otavi. Gledalaca: 4.000. Sudije: Čarls (Trinidad i Tobago) i Kazamikuela (Argentina).
SRBIJA: Okolić 12, Katić 6, Ćirović 9, Peković (libero), Krsmanović 11, Petković 20, Simić 3, Mašulović 3, Majstorović (libero), Todorović, Vilimanović 1, Vučićević, Mehić 3, Pavlović. Poeni – napad: 54, blok: 8, servis: 6, greške rivala: 33.
AUSTRALIJA: Grejem 6, Dosanž 3, Pikok, Odi, Ričards 19, Peri (libero), Mot (libero), Volker, Smit 22, Vilijams, Stokton 19, Vir 10, Vajls. Poeni – napad: 59, blok: 10, servis: 10, greške rivala: 22.

Izvor: novosti