Liga šampiona: Veliki bod odbojkaša Vojvodine u Nemačkoj

0

Fridrihshafen – Vojvodina NS seme 3:2 (23:25, 25:18, 17:25, 25:20, 15:13)

Uprkos sjajnoj i požrtvovanoj igri odbojkaša Vojvodine u Nemačkoj, pobeda je izostala. Četvrti poraz pretrpeli su Novosađani u elitnom evropskom takmičenju, ali daleko od toga da nije zaslužila trijumf i za to je nedostajalo samo malo iskustva u igranju tesnih mečeva. Dao je sve od sebe srpski šampion, oslabljen za neigranje Nikića, ali je u igri nerava veći deo kolača zaradio Fridrihshafen.

Veoma dobro je Vojvodina započela meč, držala nivo prijema, a Perić i Kovačević bili su raspucani na početku. Bilo je to dovoljno za egal igru, sve dok nije proradio blok crveno-belih. Greška domaćih i uspešna kontra Blagojevića doneli su šampionu Srbije prednost od 10:7 kada je domaća ekipa zatražila tajm-aut. Nije to pomoglo jer je as Blagojevića doneo Voši četiri poena viška (12:8), ali lagano su se primicali domaći, koristili svaku šansu i prišli na poen zaostatka (12:13). Sjajnom odbranom koja je pretvorena u poen, te asom je Nemanja Mašulović inicirao seriju srpskog šampiona od 5:0, vratio sve na prethodnu meru uz pomoć dva dobra napada i bloka Kovačevića (18:12). Gjorgijev je pokrenuo Fridrihshafen koji je dobrim servisom istopio deo zaostatka, čak i tri set lopte, ali su Perić i Kovačević priveli set kraju i doneli vođstvo Vojvodini.

Mnogo su bolje servirali domaći početkom drugog seta, raspucao se Gjorgijev, i brzo stekli četiri poena prednosti (7:3), a ni tajm-aut Gavrančića nije mogao da zaustavi snažne početne udarce nemačkog tima koji je još povećao vođstvo. Vošu je vodio Blagojević u tim trenucima i uspešnim blokom vratio na maksimum, za trenutak, poljuljano samopouzdanje Novosađana. Igra Fridrihshafena bila je na visokom nivou, diktirala je tempo drugog seta, dok su crveno-beli pokušavali da ostanu u rezultatskom priključku. Ne može ništa da se zameri našem šampionu na trudu, ali svi napori ostali su bez nagrade jer su servis i blok Nemaca bili predobri.

Rasplamsala se igra početkom trećeg seta, oba tima ponovo su uspostavila dobre napade, a s dva vezana as servisa je Perić poveo Vojvodinu do vođstva 7:5, ali je ubrzo stigao egal jer je, s druge strane, Gjorgijev bio neuhvatljiv. Bila je Voša strpljiva, nije gubila glavu, a to se isplaćivalo. Dve greške domaćih i sjajne kontre Perića i Kovačevića dovele su Novosađane do osetnog vođstva (16:9) i terale domaćeg trenera da troši tajm-aut i izmene, ali bez uspeha jer je igra u polju crveno-belih bila na vrhunskom nivou. Pucali su crveno-beli iz svih oružja, Filip Kovačević igrao je kao u transu (napad 8:7), a čitav tim funkcionisao je bez greške za ubedljivih 25:17 u trećem setu.

Aktivan blok domaćih doneo je uvodnu prednost (4:1) i naterao Gavrančića da zatraži tajm-aut koji je odmah dao rezultat. Malo pomalo, igra u polju novosadskih crveno-belih, a zatim i četiri poena iz bloka u kratkom periodu vratila su izjednačenje (8:8) i najavila bolju igru u nastavku. Igralo se dugo poen za poen, a Voša je propustila da realizuje nekoliko kontri koje bi joj olakšale završnicu. Niko nije želeo da odstupi, napadi su bili ubitačni, a nije viđen brejk poen sve do 17:17. Servisi Gintera inicirali su seriju domaćih i beg na 20:17, a posle puno sreće na servisu Gjorgijev je povisio na 23:18, što je bilo dovoljno za osvajanje četvrtog seta i izjednačenje.

Najpre as Blagojevića, a potom i kontra Kovačevića bili su dovoljni da Voša prva dođe do prednosti od dva poena (5:3), a na promeni strana je naš šampion imao tri poena viška u džepu (8:5) posle sjajnog bloka Kovačevića na Gjorgijevu. Blok Maleša i greška Blagojevića ekspresno su doneli izjednačenje (9:9) i pravu dramu u završnici meča. Pritisak domaćih se nastavio, a blok je Fridrihshafenu doneo vođstvo 13:12 u završnici, a isti element je na meč lopti bio bolji ponovo od Kovačevića i domaćin je upisao tesnu pobedu posle 135 minuta igre.

Izvor: dnevnik