Krajinović u trećem kolu Australijan opena

0

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena, pošto je posle velike borbe eliminisao Španca Pabla Anduhara u četiri seta.

Nakon tročasovnog maraton naš teniser je slavio 6:2, 5:7, 6:1, 6:4 i izjednačio svoj najbolji rezultat u Melburnu iz 2019.

Prvi set je osvojio pošto je napravio dva brejka, a nakon što je prethodno spasao brejk loptu. Izgledalo je da će drugi osvojiti još lakše jer je posle brejka za 3:1 imao novu šansu na 4:1, ali ju je propustio. To ga je izgleda uzdrmalo, pa mu je Anduhar tri puta oduzimao servis i sa 7:5 izjednačio na 1:1.

Međutim, to kao da mu je dalo dodatnu snagu jer je u trećem setu počistio rivala sa 6:1, ne dozvolivši mu ni promil šanse. Nastavio je u istom ritmu i u četvrtom, napravivši brejk već u uvodnom gemu, a onda je počela igra sa živcima. U svakom narednom servis-gemu Krajinovića, Španac je imao višestruke brejk šanse. Propustio je po dve u drugom i četvrtom gemu, a onda i čak četiri u šestom. To je bio prelomni trenutak meča jer je Krajinović odbranivši se za 4:2 posle lako servisom osvajao poene i stigao do konačne pobede.

Krajinović će u trećem kolu igrati protiv pobednika duela između četvrog nosioca Rusa Danila Medvedeva i Španca Roberta Karbaljes-Baena.

Izvor: dnevnik