Krajinović ispustio 2-0 pa preokrenuo peti set za sudar sa Federerom!

0

Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Australijan opena nakon dramatičnog meča u pet setova sa kvalifikantom!

Krajinović je posle četvoročasovne borbe slomio otpor Francuza Kventina Halisa za konačnih 7:6 (7), 7:6 (1), 3:6, 4:6, 7:5.

Srpski teniser će u drugoj rundi igrati protiv šestostrukog šampiona Melburna Rodžera Federera. Sastaće se već u sredu ujutru po našem vremenu.

Krajinović je bolje ušao u nastavak meča nakon prekida zbog kiše, te dobio prvi set na razliku u taj-brejku sa 9:7.

U drugom setu su obojica igrali “ziheraški”, retko su rizikovali pa nismo videli nijednu brejk šansu.

Tako je usledio novi taj-brejk u kojem Krajinović kreće agresivno i pravi dva mini-brejka za velikih 4:1, nakon čega privodi set kraju za 2-0.

Međuti, umesto da rutinski reši meč, Krajinoviću pada nivo igre i Halis počinje da ređa brejkove.

U seriji od tri uzastopna gema sa brejkovima, on dva puta oduzima servis Srbinu i potom sigurnim servisom stiže do 6:3 za smanjenje rezultata.

U sličnom ritmu je odigran i četvrti set, Krajinović uspeva da spasi servis u prvom gemu, ali ne i u trećem.

Ipak odmah vraća brejk, ali na 4:4 opet gubi servis. Imao je priliku da opet uzvrati ribrejkom, tačnije dve, ali se Halis odbranio i preokrenuo do set lopte koju odmah koristi za 2-2.

Opet Krajinović spasava dve brejk lopte na startu odlučujućeg seta, a potom propušta svoju priliku na 2:1.

Na 3:3 Halis mu oduzima servis i najavljuje pobedu, ali Srbin opet sjajno reaguje pod pritiskom i odmah vraća brejk.

Nije mogao da se osloni na svoj servis, ali nekako uspeva da spasi tri brejk šanse na 4:4. Kada je izgledalo da će meč rešiti treći taj-brejk, Krajinović koristi kiks rivala i stiže do dve brejk prilike na 6:5.

Ništa ne prepušta slučaju, koristi odmah prvu i stiže do velike pobede.