Vojvodina i Spartak do pobede u finišu

0

Fudbaleri Vojvodine i subotičkog Spartaka ostvarili su minimalne pobede u gostima protiv Bačke, odnosno niškog Radničkog, golom u finišu meča u 17. kolu Superlige Srbije.

Vojvodina je trijumfovala pogotkom Nikole Ašćerića u 89. minutu, dok je tri minuta pre toga Nemanja Milić doneo tri boda Spartaku na teškom terenu u Nišu.

Pobedu u gostima zabeležio je Javor i to posle preokreta u Novom Pazaru 2:1, Mladost je uz dva gola Milana Bojovića bila ubedljiva protiv “fenjeraša” Borca 3:0, dok su u Surdulici remizirali Radnik i Čukarički 1:1.

Voždovcu ni dva igrača više protiv Rada nisu bila dovoljna da slavi, pa je mali beogradski derbi završen bez golova.

Gosti sa Banjice izdržali su sa devetoricom više od 20 minuta, posle isključenja Petra Jovanovića i Zorana Ljubinkovića.

U poslednjem meču kola od 15 sati sastaju se Metalac i Crvena zvezda u Gornjem Milanovcu.

Rezultati i strelci:

Mladost Lučani – Borac Čačak 3:0 (Maslać 4 autogol, Bojović 20, 63)

Novi Pazar – Javor 1:2 (Alivodić 12 – Gafurov 47, Cvetković 74 penal)

Bačka – Vojvodina 0:1 (Ašćerić 89)

Radnički Niš – Spartak 0:1 (Milić 86)

Radnik – Čukarički 1:1 (Adamović 73 – Fofana 27)

Voždovac – Rad 0:0

Juče:

Partizan – Napredak 3:2 (Leonardo 45, 55 penal, Stevanović 84 – Gobeljić 19, Vukanović 42)