Vetrovito, u većini krajeva hladno. U centralnim i južnim delovima oblačno, ujutro i pre podne mestimično sa kišom i snegom, na severu umereno oblačno i suvo. Uveče i tokom noći razvedravanje.
Vetar umeren i jak, severozapadni, u toku večeri i noći u slabljenju. Najniža temperatura od 0 do 3, najviša od 4 na jugu do 10 stepeni na severu. Upozorenje: Sneg u brdsko-planinskim predelima (manje povećanje visine snežnog pokrivača), verovatnoća: 90%
U brdsko-planinskim predelima zapadne i jugozapadne Srbije pašće do 20cm vlažnog snega i na snazi će biti narandžasto meteo upozorenje. Ovi oblaci će i u nižim predelima na jugoistoku, na području Niša i Vranja uslovljavati slab sneg. Stigao je hladan vazduh iz srednje Evrope. Jutarnja temperatura od 0, dnevna do 10. U Beogradu bez padavina, ali sveže. Ujutru 3 stepena, najviša dnevna 9. Za vikend više sunca i ponovo 20 stepeni.
Izvor: RTS