Nema medalje, ali uteha je stigla: “Orlovi” srušili SAD!

0
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je danas selekciju SAD 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21) u utakmici razigravanja od 5. do 8. mesta na Mundobasketu u Kinu.

Srbija je prevođena Bogdanom Bogdanovićem “trojkama” razbila Amerikance, posebno u prvoj četvrtini koja je dobijena rezultatom 32:7.

Rival je uzvratio u drugoj, ali je tim Aleksandra Đorđevića u nastavku uspeo da “odbije sve napade” i ostvari pobedu, koja će svakako značiti na psihološkom planu.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Bogdanović sa 28 poena (sedam od 15 trojki Srbije), uz šest asistencija, Vladimir Lučić ubacio je 15, a Vasilije Micić 10 poena.

Kod Amerikanaca Harison Barns postigao je 22, a Kemba Voker 18 poena.

Srbija će u meču za peto mesto, u Pekingu, igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Češka i Poljska.

KRAJ – 94:89

40. minut – Kemba Voker daje trojku, 91:87 za Srbiju.

39. minut – Trojka Harisona Barnsa.

38. minut – Polaganje Bogdana na asistenciju Jokića! 89:81

37. minut – Kemba Voker daje koš za 87:81. Đorđević traži tajmaut.

37. minut – Amerikanci prišli na 85:77, da bi Jokić nakon dužeg vremena dao koš – 87:79.

35. minut – Koševi Barnsa i Micića, 83:72.

34. minut – Barns sa dva slobodna bacanja primiče Amerikance na 78:70, ali je Micić odmah dodao loptu Bjelici gde treba i kako treba, pa je trojka donela Srbiji 81:70!

34. minut – Fenomenalna blokada Bobana Marjanovića.

33. minut – Lučić koristi dodavanje Bobana Marjanovića da donese 78:68 Srbiji.

32. minut – Promašuje Harison Barns sa distance, fauliani Marjanović pogađa oba slobodna bacanja. 75:68 za Srbiju.

31. minut – Marjanović pogađa na asistenciju Jovića – 73:68

Kraj treće četvrtine – Srbija vodi 71:68. Orlovi dali 13 trojki iz 26 pokušaja, dok su Amerikanci preuzeli vođstvo u skokovima, 27-25. Još deset minuta do kraja meča.

30. minut – Bogdanović asistira Marjanoviću koji svojim četvrtim poenom donosi 71:66 Srbiji, ali na “-3” vraća ovaj rezultat Bruk Lopez, penalima.

29. minut – Bjelica gubi loptu, Kris Midlton je krade i zakucava – 69:66 za Srbiju.

27. minut – Lučić pogodio, na Bogdanovu asistenciju, vođstvo Srbije 67:61!

26. minut – Bogdanović promašio jednu trojku, ali se potom ispravio, iz ugla za 64:59. Uzvraća s druge strane Kris Midlton, doduše za poen manje.

25. minut – Bogdanović je promašio trojku, ali je Milutinov dobro skočio, pa Jović poentirao na Jokićevu asistenciju – 58:51. I, već u narednom napadu, Jović asistira Bogdanu, za 11. trojku Srbije, a svoj 20. poen – vode “orlovi” 61:51!

25. minut – Bogdanović pogađa trojku! Srbija vodi 56:49

24. minut – Ipak je bila dvojka Jokića.

23. minut – Trojka Jokića! Sudije su prekinule meč da bi pogledale snimak i uverile se da li je nagazio liniju.

22. minut – Održavamo prednost, 49:45

Kraj prvog poluvremena – Koliko smo bili dobri u prvoj četvrtini, toliko smo loši bili u drugoj. Samo 4 poena prednosti za Srbiju pred nastavak meča.

18. minut – Strmoglav pad u našoj igri. Amerikance je krenuo šut, mi potpuno stali. Samo šest razlike za naše.

17. minut – Jako loš period za našu ekipu. Šut je stao. Amerikanci prave veliku seriju i prilaze na samo deset razlike.

13. minut – Bjelica pravi nameran faul. nakon toga šest vezanih poena Amerikanaca koji smanjuju na 34:16.

Mala pauza na početku druge četvrtine. Sudije pregledavaju snimak. Srbija vodi 34:10.

Kraj prve četvrtine – Rapsodija srpske reprezentacije! Odličan šut i sjajna igra u odbrani za neverovatnih 24 razlike na kraju prve deonice. 32:7!

8. minut – Naše nastavlja da služi šut. Trojke Jovića i Micića za plus 21!

6. minut – Dva puta je Lučić fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je svih šest bacanja. Ubedljivo vođstvo 20:5.

5. minut – Nastavljamo sa dobrom igrom. Bogdanovića služi šut. Nova trojka za vođstvo 14:5.

3. minut – Dobar početak naših. Posle 2:0 za SAD, osam vezanih poena Srbije. Bogdanović raspoložen u šutu, dve trojke srpskog asa.

13.00 – Meč je počeo.

Selektor Aleksandar Đorđević izjavio je da će duel protiv Amerikanaca u borbi za plasman od 5. do 8. mesta na Svetskom prvenstvu biti duel za prestiž i ponos.

On je dodao da će ekipa uprkos eliminaciji iz borbe za medalje imati maksimalan motiv.