Vučević primio stručnjake u oblasti neurotraumatologije

0

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević i član Gradskog veća za zdravstvo prof. dr Zoltan Horvat primili učesnike Međunarodnog kongresa neurohirurga koji se održava u Novom Sadu.

“Raduje nas što je Novi Sad grad domaćin stručnog skupa koji je okupio više stotina učesnika iz 30 zemalja sveta. Dolazak svetski cenjenih neurohirurga u Novi Sad upotpunjuje jedan niz uspešnih i lepih događaja vezanih za naš grad, koji su se odigrali u prethodnih nekoliko dana, kada smo između ostalog, dobili titulu Evropska prestonica kulture 2021. godine. Zaista nam je čast što je Novi Sad domaćin ovako bitnom kongresu i uglednim ljudima, vrhunskim stručnjacima u oblasti neurohirurgije. Učesnici kongresa su predstavnici onih najboljih u svojoj profesiji, a i mi se trudimo da u gradu stvorimo najbolje moguće uslove, kako za zdravstvene radnike, tako i za građane u pogledu obezbeđivanja adekvatne zdravstvene nege. Kao pravnik – divim se njihovom radu, kao političar – trudim se i trudiću se da sugrađanima stvorim što bolje uslove u oblasti zdravstvene zaštite, a kao gradonačelnik moj cilj je da učesnici kongresa ponesu lepe utiske o Novom Sadu i da ponovo dođu u naš grad”, rekao je gradonačelnik Miloš Vučević i poželeo im uspešan rad i prijatan boravak u Novom Sadu.

Prisutnima su se u ime organizatora skupa obratili prof. dr Petar Vuleković, predsednik Organizacionog odbora Kongresa i upravnik Klinike za neurohirurgiju u Novom Sadu, kao i predsednik Udrženja neurohirurga Srbije prof. dr Lukas Rasulić. Oni su istakli da im je veoma drago što se kongres održava u gradu koji je nedavno ovenčan titulom Evropska prestonica kulture 2021. godine i istakli da je Novi Sad uvek bio otvoren grad. Oni su naglasili da je cilj da se tokom tri dana održavanja stučnog skupa, razmenom znanja i iskustava, znatno podigne nivo znanja na polju neurohirurške teorije i prakse.

Kongres pod nazivom „Kontroverze u neurotraumatologiji“ održava se od 20. do 22. oktobra u Master centru Novosadskog sajma, a na njemu učestvuje 72 predavača i oko 300 akreditovanih učesnika. Kongres koji organizuju Udruženje neurohiruga Srbije, Udruženje neurohirurga Jugoistočne Evrope i Udruženje „Euroacademia Multidisciplinaria Neurotramatologica“ svečano je otvorio predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić koji je i pokrovitelj kongresa.

Pravila komentarisanja:

Portal Brif.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Komentari koji sadrže psovke, vređanje, pretnje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo koje vrste neće biti objavljeni.

Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove portala Brif.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.