„Vojvodina“ se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije

0
Bolnica VITA Novi Sad

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su danas u osmini finala pobedili ekipu Budućnosti iz Dobanovaca rezultatom 6:1 (3:0).

Pred oko 500 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za Vošu bili su Mihajlović u 23, 53, 58. i 69, Kojašević u 30. i Subotić u 36, dok je jedini gol za goste postigao Nikolić u 83. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Saničanin (od 64. Lazarević), Veselinović (od 46. Alveš), Antić – Jovančić (od 54. Nešković), Vukasović – Kojašević, Avramovski, Subotić – Mihajlović.

Budućnost: Smiljanić – Vukajlović, Đorđević, Jaćimović, Lučić – Krkobabić (od 46. Nedeljković), Dobrijević, Janjić, Nikolić – Dujić (od 67. Divac), Bastajić (od 61. Kokir).

Pred početak utakmice, igrači i gledaoci na stadionu minutom ćutanja odali su počast preminulom Radovanu Dabiću, bivšem dugogodišnjem proslavljenom igraču i treneru odbojkaškog kluba Vojvodina, koji je u detinjstvu bio član i pionirskog tima fudbalskog kluba Vojvodina.

Na terenu, od prvog minuta vodila se tvrda i borbena utakmica. Vojvodina je imala veći posed lopte i više napadala, ali je i Budućnost koristila svaku priliku da pokuša da ugrozi gol Emila Rockova. Ipak, prave šanse su izostajale, sve do 23. minuta, kada su crveno-beli uspeli da dođu u vođstvo.

Kojašević je sa 18 metara lob pasom proigrao Mihajlovića, a on je takođe lob udarcem prebacio istrčalog golmana Smiljanića i na taj način prosledio loptu u mrežu, da bi samo sedam minuta kasnije već bilo 2:0 za “staru damu”.

Ovoga puta, lep dupli pas odigrali su Jovančić i Avramovski, a potom je Jovančić idealno uposlio Kojaševića, koji je preciznim udarcem sa 12-13 metara udvostručio prednost svog tima.

Već u 36. minutu, bilo je 3:0 za crveno-bele i to posle odličnog kontranapada koji su izveli Jovančić, Mihajlović, Avramovski i Subotić. Najpre je Jovančić glavom prosledio loptu do Mihajlovića, koji se driblingom oslobodio svog čuvara i proigrao Avramovskog, a on idealnim pasom za Subotića sa ivice šesnaesterca omogućio svom saigraču da udarcem iz prve postigne treći gol za Vošu na ovom meču.

Samo pet minuta kasnije, lako je moglo biti i 4:0 za Vojvodinu, ali je lopta, posle šuta Vukasovića sa oko 20 metara, prošla nekoliko centimetara pored stative, baš kao i minut kasnije, kada je, posle lepo nabačene lopte Antića, udarac glavom sa oko sedam-osam metara uputio Jovančić.

Ipak, u 53. minutu, Voša je došla i do svog četvrtog pogotka. Jedan dubinski pas poslat na polovinu Budućnosti sjajno je prihvatio Stefan Mihajlović, koji je najpre došao do lopte u duelu sa svojim čuvarem, a potom uspeo da prebaci istrčalog golmana Smiljanića i potom glavom pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

U 58. minutu, viđena je vrlo slična akcija, sa identičnim ishodom. Kojašević je poslao loptu u prazan prostor za Mihajlovića, koji je bio brži od svog čuvara, potom zaobišao i golmana i udarcem po zemlji ponovo zatresao mrežu, postigavši tako svoj het-trik na ovoj utakmici.

Na novi pogodak crveno-belih čekalo se do 69. minuta, kada su igrači Vojvodine izveli sjajan kontranapad. Kojašević je povukao loptu na sredini terena i potom odlično proigrao Avramovskog u šesnaestercu, a on je nesebično odigrao pas do usamljenog Stefana Mihajlovića, koji je sa pet metara poslao loptu u nebranjenu mrežu i tako postigao svoj četvrti gol na meču.

Tek u samom finišu utakmice, fudbaleri Vojvodine su malo zastali sa napadima, što su gosti iskoristili i u 83. minutu došli do počasnog pogotka preko Nikolića, koji je preciznim udarcem sa oko 11-12 metara uspeo da savlada Rockova.

U 87. minutu, Budućnost je mogla da postigne svoj drugi gol na ovom meču, ali je odličan udarac Divca sa oko 25 metara fantastičnom paradom zaustavio golman Vojvodine. Ujedno, to je bila poslednja prava prilika na utakmici, u kojoj je “stara dama” na ubedljiv način izborila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Izvor: Brif.rs