Viktor Nemeš osvojio srebro na EP

0

Naš rvač Viktor Nemeš osvojio je srebrnu medalju na prvenstvu Evrope grčko-rimskim stilom, pošto je u finalu kategorije do 77 kilograma izgubio od Rusa Romana Vlasova 5:1.

Nemeš je prošle godine u Parizu postao svetski prvak, a sada je sjajno otvorio meč, poveo 1:0, ali je dvostruki uzastopni olimpijski šampion pred svojim navijačima u Kaspijsku preokrenuo rezultat i osvojio zlato.

Podsetimo, Nemeš je na putu do finala savladao Hrvata Dominika Etlingera 4:0, Belorusa Kazbeka Kiloua 7:0, u četvrtfinalu je bio bolji od Mađara Tamaša Lerinca 5:1, a u polufinalu od Šveđanina Bjuberga Kesidasa 2:0.

Izvor: Tanjug