Vaterpolisti Partizana osvojili nacionalni Kup

0
Bolnica VITA Novi Sad

Partizan je 26. put osvojio nacionalni Kup. U Bečeju, pred 800 gledalaca, u sjajnoj utakmici i lepom ambijentu, savladali su odlični Šabac. Dva ravnopravna rivala. Partizan se ispraznio protiv Zvezde, a Šabac nije imao nikakav pritisak. Partizan – Šabac 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2), navedeno je u saopštenju.

U prvoj četvrtini mladi Petar Tomić je s igračem više doveo Partizan do rpednosti. Sredinom druge četvrtine Marković u kontri dobija loptu na nezgodnoj strani, Rističević posle pet uspešnih intervencija  nije mogao ništa. Lob Vučinića na asistenciju Marka Jankovića.Posle tajma auta šapca s aigračem više  i Petrovski sa stative izjednačuje. Marković je doveo Šabac u vođstvo, 3:2, prvi put na meču ali je Lukić  izjednačio – 3:3.

Posle šuta Lukića, lopta se odbija od stative, Lazić se snalazi i 4:3 na tri minuta do kraja treće deonice. Zajmović protestuje, Putniković mu daje žuti karton.

Projektil Filipa Jankovića u donji levi ugao za prvo vođstvo Beograđana od dva gola razlike.

Nikola Marković probija odbranu rivala i vraća Šabac na minus jedan – 5:4 na 4,35 do kraja. Iz trećeg pokušaja Radanović daje prvi gol. Na 2,45 Partizan ima 6:4.

Na 19 sekundi pre kraja Marković daje još jedan gol ali je pehar u rukama crno-belih.

Za MVP takmičenja proglašen je Djordje Lazić centar Partizan dok je njegov klupski drug najbolji golman.

“Susret sa Zvezdom nas je ispraznio. Ipak smogli smo snage i zahvaljujući sjajnoj odbrani pobedili. Čestitam ekipi i ovo je podstrek za nastavak sezone”, rekao je trener Stefan Ćirić.

Njegov kolega Mirsad Zajmović nije bio razočaran:

“Znali smo da je šansa u egal završnici. Imali smo zicer ali je Partizan zasluženo pobedio”.

Najbolji igrač turnira Djordje Lazić je istakao:

“Neočekivano teška utakmica. Umorni smo, veliki broj utakmica je za nama. Priznanje meni je priznanje ekipi”.