Đoković preokretom do pobede i titule u Abu Dabiju

0

Đoković – Anderson 2:1 (4:6, 7:5, 7:5). Novak Đoković je u finalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona i osvojio titulu.

Iako je ovo bio egzibicioni meč, Đoković i Anderson su odigrali pravi takmičarski duel. Meč je obilovao snažnim servisima na obe strane, i protivnici su čekali greške protivnika kako bi došli do brejk prilika. Bilo ih je malo, a naš teniser je uspeo da realizuje jednu više i stigne do pobede.

Novak je nešto bolje ušao u meč. Siguran je bio na svoj servis i koristio svaku priliku da napadne protivnikov. U četvrtom gemu propustio je priliku da oduzme servis Andersonu. Nastavljena je igra gem za gem.

U devetom gemu naš teniser dvostrukom servis greškom poklanja protivniku brejk loptu. Anderson koristi poklon i dolazi do brejka. Potom je odlično odservirao i rešio prvi set u svoju korist – 6:4.

Izjednačena borba i u drugom setu. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis. Naš teniser je nešto lakše osvajao svoje, a u četvrtom gemu je ponovo propustio brejk priliku.

Nastavljena je velika borba, a u 12. gemu Anderson dvostrukom servis greškom poklanja našem asu dve vezane brejk i set lopte. Đoković koristi prvu i dolazi do izjednačenja u setovima, 7:5 u drugom setu.

Ista slika i u odlučujućem setu. Obojica su nastavila odlično da serviraju. Pretili su na servis protivnika, Anderson je propustio svoju šansu u trećem gemu.

Veliku šansu Đoković je propustio u desetom gemu, kada je na servis protivnika propustio tri set-lopte. Anderson je uspeo da se izvuče i produži meč.

U 12. gemu uspeo je Novak ponovo da osvoji dve vezane brejk i set lopte, posle duge razmene iskoristio je drugu šansu i rešio set i meč u svoju korist, 7:5 u odlučujućem setu.