Srbija izgubila od Švajcarske, FSS uložio žalbu FIFA-i

0

Fudbaleri Srbije poraženi su sinoć od selekcije Švajcarske sa rezultatom 2:1.

Mitrović je postigao gol za vođstvo, ali su golovima Džake i Šaćirija Švajcarci preokrenuli i stigli do pobede.

Meč odluke Srbija igra 27. juna od 20.00 časova protiv Brazila.

Fudbalska reprezentacija Srbije uprkos solidnoj partiji i vođstvu sve do 52. minuta, nije uspela da ostvari povoljan rezultat.

Izabranici Mladena Krstajića su golom Mitrovića u petom minutu imali prednost, a do kraja prvog dela su propustili nekoliko šansi kako bi ta prednost iznosila dva gola.

Drugo poluvreme donelo je potpuno drugačiji scenario od iščekivanog, pošto je Švajcarska uspela da dođe do dva gola i to oba nakon kontranapada.

Prvo je Džaka natrčao na odbijenu loptu u 52. minutu i preciznim i jakim udarcem izjednačio na 1:1.

Od tog trenutka “orlovi” su pali kako na fizičkom, tako i na psihičkom planu, a to je rezultovalo potpunim preokretom Švajcarske u 90. minutu utakmice, kada se Šaćiri našao sam nakon kontre ispred Stojkovića, kojeg je matirao i doneo tri boda svojoj selekciji.

FSS se žali FIFA na Briha, VAR, Šaćirijeve kopačke…

Potpredsednik Fudbalskog savez Srbije Savo Milošević i generalni sekretar Saveza Jovan Šurbatović potvrdili su da će uložiti žalbu FIFA zbog tendencioznog suđenje Feliksa Briha, ali i provokacija albanskih fudbalera i navijača na meču sa Švajcarskom u Kalinjingradu, prenosi B92.

On je ukazao da su na stadionu uočene neke zastave kojima nije mesto.

“Mi smo kažnjeni za utakmicu protiv Kostarike, koja je bila mirna, bez ikakvih incidenata naših navijača, 10.000 franaka zbog male zastave koja se pojavila 45 minuta pre utakmice na minut. Sada čekamo da vidimo kako će reagovati FIFA na kopačke Šaćirija, na dvoglavog albanskog orla na tribinama, proslava gola je takođe skandalozna. FIFA nema isti tretman za sve”, kaže Jovan Šurbatović.

On je dodao da ne očekuje da FIFA izbaci Švajcarsku, ali da Srbija mora da zaštiti svoj integritet.

Izvor: Tanjug, RTS,  B92