Rukometaši Vojvodine savladali Spartak

0
Bolnica VITA Novi Sad

RK Vojvodina pobedila je Spartak Vojput sa 22:20 u utakmici 8. kola Superlige Srbije odigrane juče na Slanoj Bari.

Vojvodina je tako ostvarila i petu uzastopnu pobedu, a u narednom kolu gostovaće Crvenoj zvezdi sa kojom se iznednačila na vrhu tabele sa 13 bodova.

Novosađani su poveli tek u 22. minutu sa 8:7 i više nisu ispuštali rezultatsku prednost. Na poluvremenu bilo je 13:10, od čega su čak 9 golova postigli raspoloženi pivotmen Pešić i desni bek Orbović.

U nastavku je Vojvodina uglavnom vodila sa 3-4 gola prednosti, a sa nekoliko sjajnih intervencija trijumf je osigurao Luka Arsenić. Konačno organizovana odbrana prilično je doprinela pobedi, borben je bio dvometraš Vučković, uz Pešića, Orbovića i Ostojića. Najefikasniji bili pomenuti Pešić sa 6, odnosno Orbović sa 5 pogodaka.