Odbojkaši Vojvodine bolji od Niša

0
Bolnica VITA Novi Sad

Još jednu maksimalnu pobedu uknjižili su odbojkaši Vojvodine NS seme protiv Niške ekipe. Odbojkaši Vojvodine nastavljaju tamo gde su stali. Iako je duel ove dve ekipe nosio epitet derbija kola, Novosađani su se maksimalno potrudili da to ne bude tako, a samo u trećem setu bilo je neizvesno, piše RTV.

Utakmica Niš – Vojvodina NS seme, završena je rezultatom 0:3 (21:25, 18:25, 28:30).

Obe ekipe ušle su motivisano u meč, prvu osetniju prednost crveno-beli su obezbedili posle bloka Todorovića na 7:4, a ubrzo potom i nakon tri poena Kujundžiča (11:6).

Uredovima gostiju sve je funkcionisalo kako treba, dobar servis, odbrana, napad, blok, a ton su davali potpuno razigrani Todorović, Kujundžić i Mehić. Kujundžić je stavio i tačku na ovaj set za konačnih 25:21.

U nastavku je Vojvodina bila još sigurnija, odlepila se na 10:7 posle napada Stevanovića i as servisa Vučićevića, a do kraja je prednost dodatno uvećala, te mirno privela i ovaj deo meča kraju. Treći set doneo je nešto više neizvesnosti.

Novosađani su poveli 4:1, ali se domaćini nisu predavali, pa je rezultatska klackalica trajala do samog kraja. Imali su puleni trenera Nedžada Osmankača meč loptu kod rezultata 24:22, ali je ekipa Niša izborila izjednačenje, a onda i set loptu. Više nerava, mirnoće, ali i bolje izmene, imali su Novosađani, a blokom je tačku na utakmicu stavio Todorović, navodi RTV.

Bila je to prava uvertira pred veliki izazov, koji Vojvodinu očekuje već 8. novembra, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Taj meč, protiv francuskog Tuluza, Novosađani igraju u velikoj dvorani Spensa, u 20 časova.