Juče šest medalja za Srbiju na Mediteranskim igrama

0

Četvrtog dana takmičenja na Mediteranskim igrama u Taragoni, u Španiji, naši sportisti su osvojili jednu zlatnu, tri srebrne i dve bronzane medalje, čime je, na listi zemalja osvajača medalja Srbija zauzela peto mesto sa osvojenih osam zlatnih medalja.

Velimir Stojanović je u disciplini 200 metara delfin, vremenom 1:56.93 osvojio je još jedno zlatno odličje na ovom takmičenju i sa Mediteranskih igara se vraća sa osvojenih ukupno pet medalja od kojih su tri zlatne i dve srebrne.

Čaba Silađi je do srebrne medalje u disciplini 50 metara prsnim stilom došao vremenom 27.31 sekunde, a muška štafeta 4×100 metara mešovito je osvojila srebrnu medalju sa vremenom 3:38,44.

Olimpijski šampion iz Rija u rvanju grčko rimskim stilom Davor Štefanek je u kategoriji 77 kg došao do srebra u meču protiv Basara iz Turske.

Novosađanin Vladimir Stankić je u kategoriji 87 kg osvojio bronzanu medalju kao i Mihail Kajala u kategoriji 97 kg.

Sportistima Srbije se u Taragoni priključio i Božidar Maljković, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, koji je sa drugom grupom sportista otputovao na Mediteranske igre.

Sa njim u Taragonu su otputovali atletičari, tekvondisti, biciklisti, džudisti, ritmička gimnastičarka, veslači, vaterpolisti, članovi ekipe basket 3×3 i odbojke na pesku u muška i ženska selekcija, boćari.

Izvor: Tanjug