Fudbaleri Vojvodine pobedili Jedinstvo

0
Bolnica VITA Novi Sad

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Jedinstva rezultatom 0:2 (0:0), u prijateljskom meču odigranom u Rumenci, navodi se u saopštenju FK Vojvodina.

Pred oko 300 gledalaca, strelci za Vošu bili su Miloš Zličić u 52. i Park u 55. minutu.

Meč je odigran povodom obeležavanja 85 godina postojanja FK Jedinstvo iz Rumenke, a domaćinu je uoči utakmice od FK Vojvodina uručen poklon u vidu monografije “Prvih sto”.

Prva dobra prilika na meču viđena je u 18. minutu, kada je Kalezić lepo centrirao sa leve strane, a Cebara uputio udarac glavom sa oko osam-devet metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative gola Jedinstva.

Vojvodina je bila tim koji je imao mnogo veći posed lopte i gotovo konstantno napadao, ali se na novu dobru šansu čekalo sve do 38. minuta, kada je Vujanović najpre oduzeo loptu na sredini terena, a potom sjajno proigrao Jovanovića, koji je izbio sam ispred golmana Brojčina i šutirao, ali pravo u čuvara mreže domaćih.

Uprkos sigurnom vođstvu, igrači Vojvodine su i dalje bili mnogo ofanzivniji tim, a odličnu priliku za treći pogodak propustili su u 74. minutu. Do kraja susreta, fudbaleri oba tima stvorili su nekoliko solidnih situacija za postizanje gola, ali je u odsudnim trenucima nedostajao završni pas, pa je meč završeno pobedom Vojvodine rezultatom 0:2.

Izvor: Brif.rs