Fudbaleri Vojvodine igrali nerešeno protiv Cementa

0

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 1:1 (1:0) protiv ekipe Cementa iz Beočina, u prijateljskom meču odigranom u Veterniku, objavljeno je na sajtu FK Vojvodine.

Pred oko 100 gledalaca u FC “Vujadin Boškov”, strelac za Vojvodinu bio je Lazar Zličić u devetom, dok je gol za goste postigao Gajić u 82. minutu (p).

Voša je povela već u devetom minutu. Nakon centaršuta Kalezića sa leve strane, jedan od igrača Cementa je izbio loptu van svog šesnaesterca, a do nje došao Lazar Zličić i odličnim udarcem sa oko 20 metara poslao je iza leđa golmana Đurikina.

Igra se potom odvijala uglavnom na polovini Beočinaca, s tim da su gosti u 25. minutu imali lepu priliku za izjednačenje preko Velemira, koji je sa sedam-osam metara šutirao preko gola.

Igrači Cementa su u nekoliko navrata pokušali da ugroze gol Vojvodine, ali su narednu stopostotnu šansu za pogodak ipak imali crveno-beli i to u 64. minutu, kada je Cebara izveo korner, a Devetak uputio udarac glavom sa svega dva metra. Ipak, lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative.

U poslednjih dvadesetak minuta, timovi su se smenjivali u napadima, a u 82. minutu, nakon prekršaja Jeličića nad jednim fudbalerom Cementa u šesnaestercu, sudija Dušan Pjevac dosudio je penal za goste. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gajić i tako poravnao rezultat.

Beočinci su mogli u 89. minutu doći do preokreta, pošto je David Stojisavljević dobro ušao u šesnaesterac Vojvodine i šutirao sa oko šest metara iskosa, a lopta je prošla paralelno duž čitave gol linije.

Na drugoj strani, u 93. minutu, slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 25 metara izveo je Bureković i odlično šutirao u same rašlje gola Cementa, ali je golman Romić sjajnom paradom uspeo da odbrani, pa je utakmica završena remijem.

Izvor: Brif.rs