GRADSKI DERBI PRIPAO VOJVODINI: „Minimalac“ za istoriju

0

U meču protiv Proletera domaćin na „Karađorđu“ pogotkom Vinsenta Ezea na startu drugog poluvremena stigao do tri boda.

FUDBALERI Vojvodine zabeležili su drugu pobedu zaredom. Večeras su na „Karađorđu“ u gradskom derbiju, nadigrali Proleter sa „Slane bare“ 1:0 (0:0) pogotkom Vinsenta Ezea odmah na početku drugog poluvremena, kada je prihvatio loptu koju je odbrana “slanobaraca”izbila Mesaroviću i spretno je smesio u mrežu.

Vojvodina je bila bolja upravo za taj jedan gol a duel je imao istorijski karakter s obzirom na činjenicu da je u “Srpskoj Atini” gradski derbi odigran poslednji put pre više od pola veka, kada su se u elitnom takmičenju odmeravali Vojvodina i Novi Sad sa “Detelinare”, popularni “kanarinci”.

Izvor: novosti