Voša pobedila ekipu Voždovca

1
Bolnica VITA Novi Sad

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Voždovca rezultatom 3:1 (0:0), u 13. kolu Super lige Srbije.

Pred oko 700 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za Vošu bili su Malbašić u 47, Paločević u 55. i Trujić u 64, dok je jedini gol za goste postigao Stojanović u 53. minutu.

Prvo poluvreme skoro da je proteklo bez pravih šansi za gol. Vojvodina je više napadala, ali se igralo dosta tvrdo, pa su igrači oba tima retko dolazili u izglednu poziciju za šut. Voša je povela već na samom početku drugog poluvremena. Posle ispucane lopte iz šesnaesterca Vojvodine, Malbašić je izvršio pritisak na odbrambenog igrača Voždovca, uspeo da dođe do lopte i preciznim udarcem doveo crveno-bele u vođstvo.

Međutim, gostima nije bilo potrebno mnogo da izjednače. Lepu akciju Vojvodine, preciznim udarcem sa osam-devet metara završio je Aleksandar Paločević i tako ponovo doveo Vošu u vođstvo. U 64. minutu, Vojvodina je već vodila sa 3:1.

U 87. minutu, šef stručnog štaba Vojvodine ukazao je šansu dvojici mladića iz omladinskog tima Vojvodine, Mihajlu Neškoviću i Dobrici Tegeltiji, što su gledaoci na stadionu pozdravili velikim aplauzom.

Do kraja susreta, Vojvodina je nastavila sa napadima, ali novih prilika nije bilo, pa su crveno-beli ostvarili devetu prvenstvenu pobedu ove sezone.